Eksport produktów medycznych z UE rośnie!

Udostępnij:
9 czerwca, 2023

Nadzwyczajny wzrost eksportu produktów leczniczych i farmaceutycznych z UE otwiera nowe perspektywy dla polskich eksporterów.

W ostatnich latach, eksport produktów leczniczych i farmaceutycznych z UE do krajów spoza UE znacząco przewyższył import.

W roku 2022 wartość eksportu sięgnęła 287 mld euro, co stanowi wzrost o 22% w porównaniu z rokiem 2021 (235 mld euro). Z kolei import wzrósł z 100 mld euro w 2021 r. do 112 mld euro w 2022 r., co stanowi wzrost o prawie 12% w ciągu tego okresu.

Dane te pokazują, że eksport produktów leczniczych i farmaceutycznych poza granice Unii Europejskiej rozwijał się znacznie dynamiczniej niż import. W rezultacie Unia Europejska osiągnęła wyjątkowo wysoką nadwyżkę handlową w sektorze farmaceutycznym, która wyniosła 175 mld euro. To najwyższa odnotowana wartość od wielu lat.

Dynamiczny wzrost eksportu produktów leczniczych i farmaceutycznych z UE do krajów spoza UE świadczy o rosnącym zaufaniu do jakości i innowacyjności europejskich produktów medycznych na globalnym rynku. Pozytywny trend otwiera nowe perspektywy dla polskich eksporterów w sektorze produktów leczniczych i farmaceutycznych, dając im silne bodźce do rozwoju działalności.

Źródło: Eurostat