Usługi

Projekt InterSilesia to szereg usług eksportowych kierowanych do przedsiębiorców MŚP z województwa śląskiego. Dzięki naszemu zespołowi doradców możesz uzyskać pomoc w kluczowych kwestiach z rozpoczęciem i rozwojem działalności eksportowej. Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej całe ofertowane przez nas wsparcie jest bezpłatne.

Analiza potencjału eksportowego
Warsztaty i konferencje
Wyjazdy Studyjne
Opracowywanie informacji o rynkach
Analiza rynków zagranicznych
Weryfikacja kontrahentów zagranicznych
Wsparcie w nawiązywaniu kontaktów biznesowych
Koordynowanie współpracy z kontrahentami
Udostępnianie powierzchni biznesowych

Usługi doradców zagranicznych

Zespół doradców zagranicznych składa się z doświadczonych ekspertów i praktyków biznesu. To grupa ekspertów zajmująca się doradztwem eksportowym na określonych rynkach zagranicznych.

Oferta doradców zagranicznych obejmuje:

 • Analizę rynków zagranicznych w zakresie uwarunkowań działalności eksportowej oraz możliwości inwestycyjnych.
 • Wsparcie w zakresie nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych z zagranicznymi kontrahentami oraz instytucjami otoczenia biznesu.
 • Weryfikacja potencjalnych kontrahentów na rynkach zagranicznych.
 • Koordynowanie współpracy z potencjalnymi kontrahentami zagranicznymi w początkowej fazie rozwoju obustronnych kontaktów.

Ponadto doradcy zagraniczni oferują indywidualne usługi doradcze dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorcy. Jeśli potrzebuje innej niż wymienione formy doradztwa w zakresie ekspansji na rynki zagraniczne skontaktuj się z nami.

Usługi doradców Centrum Internacjonalizacji

Oprócz usług doradców zagranicznych w ramach projektu InterSilesia możesz skorzystać z usług świadczonych przez zespół doradców Centrum Internacjonalizacji. Nasz zespół oferuje szereg usług uzupełniających ofertę doradców zagranicznych, m.in.

 • Analizę potencjału eksportowego przedsiębiorców.
 • Cykliczne warsztaty i konferencje z zakresu internacjonalizacji przedsiębiorstw.
 • Organizację wyjazdów studyjnych na rynki zagraniczne.
 • Opracowywanie pakietów informacyjnych na temat rynków zagranicznych i zagadnień eksportowych o charakterze ogólnym.

Indywidualne modele internacjonalizacji

Do kluczowych celów projektu zalicza się dostarczenie przedsiębiorcom indywidualnych modeli internacjonalizacji. Wybór optymalnego modelu i strategii internacjonalizacji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących powodzeniu projektu biznesowego nastawionego na eksport towarów i usług.

W projekcie InterSilesia przewidziano stworzenie indywidualnych modeli internacjonalizacji dla minimum 60 śląskich MŚP zainteresowanych rozwinięciem swojego eksportu. Proces modelowania został zaprojektowany przez zespół ekspertów – naukowców od lat zajmujących się problematyką handlu zagranicznego.

Interaktywny model Internacjonalizacji

Narzędzie umożliwiające wybór najlepszej strategii wejścia na rynki zagraniczne. Zainteresowane firmy będą mogły skorzystać z bezpłatnego generatora modelu internacjonalizacji, który umożliwi automatyczne stworzenie ścieżki ekspansji na rynek zagraniczny. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, użytkownik otrzymuje specjalny raport, w którym znajdują się wszystkie niezbędne i kluczowe informacje o potencjalnych rynkach zbytu i funkcjonowaniu na nich.

Centrum internacjonalizacji – nowoczesna przestrzeń dla biznesu

Centrum internacjonalizacji jest unikalnym ośrodkiem na skalę kraju, skoncentrowanym na rozwoju, badaniu i wspieraniu internacjonalizacji. To nowoczesne zaplecze składające się z sal biznesowych, wystawienniczych oraz sali konferencyjnej, z których mogą  korzystać śląscy eksporterzy.

Inwestycja zlokalizowana jest przy Al. Roździeńskiego 188 w Katowicach. Dzięki dogodnej lokalizacji przy drodze S86, krzyżującej się z głównymi szlakami komunikacyjnymi województwa śląskiego Centrum Internacjonalizacji będzie dostępne dla przedsiębiorców dojeżdżających ze wszystkich stron naszego regionu.

W Centrum Internacjonalizacji świadczone są usługi eksperckie dla MŚP zainteresowanych tematyką eksportu oraz handlu zagranicznego – zarówno w ramach UE jak i poza wspólnotę.

W ramach działalności centrum przedsiębiorcy biorący udział w projekcie mogą skorzystać z oferty w zakresie udostępniania przestrzeni biznesowych. Do dyspozycji przedsiębiorców są:

 • Sala wystawiennicza
 • Multimedialna sala konferencyjna
 • Przestrzeń biurowa i co-workingowa

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Dołącz do projektu InterSilesia, a jeśli jesteś uczestnikiem projektu zaloguj się do strefy przedsiębiorcy.