Zmiany przepisów dotyczących eksportu towarów do UK!

Udostępnij:
5 lipca, 2023

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu towarów do Wielkiej Brytanii!

Nowe zasady, które wejdą w życie już 31 października 2023 roku, zapewnią łatwiejsze i bardziej przejrzyste procedury graniczne oraz większe bezpieczeństwo importu żywności.

Pierwsze zasady wejdą w życie już 31 października 2023 roku, a wdrażanie kolejnych potrwa do 31 października 2024 roku. W ramach Border Target Operating Model zostaną wprowadzone certyfikaty zdrowotne przy imporcie z UE produktów spożywczych, kontrole tożsamości i kontrola dokumentacji oraz obowiązek deklaracji bezpieczeństwa i ochrony dla towarów importowanych z UE. Działania mają na celu uproszczenie procedur granicznych oraz zwiększenie bezpieczeństwa importu żywności.

W rezultacie polscy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z uproszczonych procedur granicznych, co przyspieszy i ułatwi eksport towarów do Wielkiej Brytanii. Zwiększone bezpieczeństwo importu żywności pozwoli także na budowanie zaufania do polskich produktów spożywczych na brytyjskim rynku, co może prowadzić do wzrostu sprzedaży i rozwinięcia biznesowych możliwości.