Wysoka dynamika importu w branży motoryzacyjnej

Udostępnij:
19 czerwca, 2023

Wysoka dynamika importu w branży motoryzacyjnej

Według najnowszych danych opublikowanych przez międzynarodową agencję badawczą World Trade Organization (WTO), import samochodów utrzymuje wysoką dynamikę na światowych rynkach. W roku 2022, globalny import samochodów wzrósł o 15% w porównaniu do poprzedniego roku, osiągając wartość łączną wynoszącą 1,8 biliona dolarów.

Warto zwrócić uwagę na obszary, w których import samochodów odnotował największy wzrost. Dane wskazują, że duży import samochodów nastąpił głównie w regionach Azji i Pacyfiku, gdzie odnotowano znaczący  wzrost o 25% w ciągu roku.

Kolejnym ważnym rynkiem importowym okazała się Europa, gdzie wzrost wyniósł 18%. Warto również podkreślić, że Polska była jednym z kluczowych graczy w europejskim imporcie samochodów, rejestrując imponujący wzrost o 20% w roku 2022.

Te pozytywne dane otwierają obiecujące perspektywy dla polskich firm z branży motoryzacyjnej.. Duży import samochodów do Europy stwarza możliwość dla polskich firm motoryzacyjnych, aby skorzystać z rosnącego popytu na rynkach zagranicznych.

Źródło: Międzynardowowa Agencja Badawcza