Wizyta Studyjna we Francji – dzień drugi

Udostępnij:
27 września, 2023

Trwa drugi dzień Wyjazdu Studyjnego do Francji. Śląscy przedsiębiorcy z sektora MŚP odbywają zagraniczny wyjazd w ramach projektu InterSilesia” – modelowanie działalności eksportowej przedsiębiorstw z sektora MŚP działających na terenie województwa śląskiego realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Uczestnicy wraz z zespołem Funduszu Górnośląskiego S.A. udali się na szkolenie do Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji. Tematyka szkolenia obejmowała takie zagadnienia, jak:

  • praktyczne aspekty wejścia na rynek francuski,
  • sytuacja gospodarcza we Francji oraz perspektywy dla branży IT,
  • formy wejścia na rynek
  • aspekty prawne i kulturowe we Francji.

Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji od 1994 roku aktywnie łączy przedsiębiorców z Francji oraz Polski. Zgromadzone doświadczenie, wiedza i szerokie kontakty biznesowe to narzędzia, z jakich skorzystać mogą śląscy przedsiębiorcy. Szkolenie, w którym udział wzięli uczestnicy Wyjazdu Studyjnego, daje solidne podstawy do rozpoczęcia ekspansji na rynek Francuski. Możliwość zawarcia współpracy to kolejny atut, który niewątpliwie ułatwi proces internacjonalizacji.

W ramach szkolenia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami dużej organizacji NUMEUM, która tworzy cyfrowy ekosystem we Francji poprzez zrzeszanie firm świadczących usługi cyfrowe. Obecnie w bazie organizacji znajduje się ponad 2500 podmiotów. Nasi delegaci otrzymali wiele cennych rad oraz wskazówek jak poruszać się w branży usług cyfrowych na rynku Francuskim.