Warsztaty proeksportowe w Częstochowie – relacja!

Udostępnij:
1 czerwca, 2022

W dniach 30 i 31 maja br. odbyły się kolejne z cyklu warsztaty proeksportowe realizowane przez Fundusz Górnośląski S.A. w ramach projektu InterSilesia – modelowanie działalności eksportowej przedsiębiorstw z sektora MŚP działających na terenie województwa śląskiego. Wydarzenie tym razem miało miejsce w Częstochowie.

Podczas pierwszego dnia warsztatów zostały omówione zagadnienia prawno-finansowe związane z działalnością eksportową. Poruszone zostały takie wątki jak: obowiązki podatkowe, procedury celne i dokumentacja eksportowa czy problematyka umów handlowych.

Istotnym tematem poruszonym podczas drugiego dnia warsztatów było szczegółowe omówienie zagadnienia modeli biznesowych w procesie internacjonalizacji oraz decyzji eksportowych z perspektywy współpracy międzynarodowej w kontekście np. doboru partnerów w ekspansji zagranicznej. Ponadto, zostały omówione perspektywy rozwojowe globalnej gospodarki po pandemii COVID-19. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać bloku tematycznego poświęconego marketingowi międzynarodowemu i globalnemu.

Dziękujemy ekspertom oraz przedsiębiorcom za udział w warsztatach i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i kompetencji kluczowych z perspektywy rozwoju procesów internacjonalizacji w regionie!

Projekt InterSilesia to szereg usług eksportowych kierowanych do przedsiębiorców MŚP z województwa śląskiego. Dzięki naszemu zespołowi możesz uzyskać pomoc w kluczowych kwestiach z rozpoczęciem i rozwojem działalności eksportowej. Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej całe ofertowane przez nas wsparcie jest bezpłatne.