Polscy eksporterzy odnotowują imponujący wzrost w produkcji i sprzedaży

Udostępnij:
23 sierpnia, 2023

Polscy eksporterzy odnotowują imponujący wzrost w produkcji i sprzedaży

W sektorze produkcji metali i metalowych wyrobów gotowych odnotowano imponujący wzrost wartości produkcji sprzedanej o aż 42%! To znakomity wynik, który przyczynił się do zwiększenia wartości produkcji z 788 mld euro w 2021 r. do 1 118 mld euro w 2022 r.

Produkcja żywności, napojów i wyrobów tytoniowych również wykazała znaczny wzrost o 17%, zwiększając wartość produkcji z 872 mld euro w 2021 r. do 1 021 mld euro w 2022 r. To pokazuje, że polskie produkty żywnościowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem na międzynarodowych rynkach.Kolejne grupy działalności produkcyjnej, takie jak produkcja chemikaliów, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych oraz maszyn i urządzeń, również zanotowały pozytywne wyniki. Wzrost wartości produkcji sprzedanej w tych branżach przyczynił się do ich wzmocnienia na rynkach międzynarodowych.

To oznacza, że polscy eksporterzy mają dobre podstawy do ekspansji na światowe rynki. Sukces w sektorze produkcji metali i metalowych wyrobów gotowych, a także rosnący popyt na polskie produkty żywnościowe, dają im szansę na dalszy wzrost i utrzymanie konkurencyjności na arenie międzynarodowej.

Źródło: Eurostat