Auto Boom w Niemczech – szansa dla Polskich eksporterów

Udostępnij:
12 lipca, 2023

Auto Boom w Niemczech – szansa dla Polskich eksporterów

Rynek motoryzacyjny w Europie rośnie w siłę. W pierwszym kwartale 2023 roku odnotowano dwucyfrowy wzrost sprzedaży nowych samochodów. Kwiecień przyniósł kolejny skok, a prognozy rocznych wyników są bardziej niż optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że Europejczycy chcą jeździć nowymi autami, a Polska może im w tym pomóc.

W kwietniu 2023 roku w Niemczech zarejestrowano ponad 200 tys. nowych samochodów co stanowi wzrost o 12,6 proc. względem poprzedniego roku. Motoryzacyjny boom tuż za naszą zachodnią granicą to szansa dla polskich dostawców części i komponentów, dla których niemiecki rynek jest najważniejszym kierunkiem eksportu.

Polska jest wiodącym producentem części samochodowych na świecie i to właśnie branża motoryzacyjna stanowi ogromną część rodzimego eksportu. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia rosnącej popularności samochodów elektrycznych, jednak i w tym wypadku Polacy mają czym zawojować „zachód”. Branża urządzeń elektrycznych, takich jak akumulatory do samochodów to druga największa siła eksportowa.

Źródło: Financial Times